Müşteri Girişi  |  Yatırımcı İlişkileri TR / EN
 
Kullanıcı Adı:    
Şifre:    
     
Şifre talebiniz için 444 20 50 'yi
arayınız
 
Kullanıcı Adı:    
Şifre:    
     
Şifre talebiniz için 444 20 50 'yi
arayınız
Genel Müdür'ün Mesajı
Değerli Müşterilerimiz & Çalışanlarımız,
 
2015 yılı ülkemiz için sosyal açıdan endişe verici, siyasi açıdan belirsiz ve ekonomik açıdan zorlu geçti. Yaşanan terör olayları ve tekrar edilen seçimler ülkede istikrarı bozarken, artan döviz kurları ve düşen talep reel sektörü olumsuz etkiledi. Ancak Yükselen Çelik ailesi olarak tüm olumsuzluklara karşı şirketimizin pozitif ayrışmasını sağlayarak tarihi bir ciro ve rekor karlılığa imza attık. Bunun sonucunda bir kriz yılını daha yükselen ciro ve satış tonajıyla kapamanın gururunu yaşıyoruz.
 
1976 yılında kuruluşundan bu yana hiçbir dönem zarar etmeyen veya küçülen bir bilanço ortaya koymayan şirketimiz için 2015 yılı da yeni bir zirve oldu. Ancak Ramateks Metal’in varlıklarının alımının ardından daha çok zirvelerin bizi beklediğine inanıyorum. Yükselen hizmet kalitemiz, artan ürün çeşitliliği ve büyüyen stoklarımız sayesinde daha fazla ve karlı satış yapma imkanı buluyoruz.

2016 yılı bizim için (Yükselen Çelik'in 40. yılı olması nedeniyle) özel bir öneme sahip. Şirketimizin bugünlere gelmesinde en büyük emeğin sahibi olan babam Yüksel Göktürk'e tekrardan bu satırlar aracılığıyla şükranlarımızı sunmak istiyorum. Şirketin kurucusu olmasının yanı sıra birlikte çalıştığımız 11 yıl boyunca bana ve projelerime daima destek olmuştur.
 
Önümüzdeki dönemde şirketimizin büyümesi için kurumsallaşma, markalaşma, yeni ürün ve pazar geliştirme, katma değeri ve karlılığı arttıran yeni yatırımlar yapma ve satış kanallarımızı büyütme hedefleriyle şirketimize yeni bir yön vereceğiz. İşe başladığım 2005 yılından bu yana şirketimizin satış cirosunu 20 kat büyütmeyi başardık. Yeni sektörlere girdik, tesisler kurduk ve distribütörlükler aldık. Yükselen Çelik ismini de vasıflı çelik sektöründe zirveye taşıdık. Bunları hiçbir sosyal veya siyasal imtiyaz sahibi olmadan, tamamen alın teri ve çalışkanlığımızla başardık. Umarım bundan sonra da başarımız katlanarak devam eder.
 
2016 ve 2017 yıllarında büyümeyi frenlemeyi düşünmüyoruz. Kredi sigortası ve benzeri enstrümanların satışlarımızı garanti altına alması ve birçok üründe neredeyse tekel konumunda olmamız nedeniyle karlılıklarımızı hızla arttırma hedefindeyiz. Ancak bunu yaparken teminatları alınmış ve artık ''Bayi'' konumuna gelmiş müşterilerimizin de çıkarlarını koruyarak onların en ekonomik şekilde kaliteli çelik alımlarına destek olacağız. 2016-2017 yıllarında yıllık asgari % 30 ciro büyümesi ve % 40 karlılık artışı hedefliyoruz. Şirketin Genel Müdürü olarak benim nihai hedefim şirketimizin pazar payını ve bayi kanallarını büyütmek, temsil ettiğimiz markaların Türkiye'de satışlarını arttırmak ve bunu yaparken şirketimizin EBITDA'sını yükseltmek.
 
2015 yılında kurduğumuz ve benimle birlikte çalışan İcra Kurulu'ndaki diğer arkadaşlarımız da bu hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyorlar. İcra Kurulumuz Yükselen Çelik'in önümüzdeki 3 yıllık programını dikkatle ele alıyor. Önümüzdeki dönem Lama, Çelik Sac, Takım Çeliği, Plastik Kalıp Çeliği, Hadde Yuvarlak Alaşımlı Çelik ve Dövme Genel Çelik sektörlerinde zaten pazar lideri şirketimizin pozisyonunu daha da güçlendirmek istiyoruz. Bunun için personel, sertifika, makina ve diğer bazı alanlara yatırım yapacağız. 
 
Barış Göktürk
Genel Müdür
 
(Ocak 2016)
Distribütörlükler
designed by GokturkMedya.com Tüm Hakları Yükselen Çelik A.Ş.'ye aittir.