Müşteri Girişi  |  Yatırımcı İlişkileri TR / EN
 
Kullanıcı Adı:    
Şifre:    
     
Şifre talebiniz için 444 20 50 'yi
arayınız
 
Kullanıcı Adı:    
Şifre:    
     
Şifre talebiniz için 444 20 50 'yi
arayınız
Toz Metalurjik Çelikler
Takım çelikleri söz konusu olduğunda, hem aşınma direncini hem de tokluğu bir arada arttırmak çok önemlidir. Toz metalurjik çelikler tokluk ile aşınma direncinin mükkemmel birlikteliğini sağlar.

Günümüzde Dünyada ve Türkiye'de büyük uygulama alanı bulan toz metalurjisi yöntemiyle üretilen çeliklerin genel avantajları; çok sert karbürler, çok küçük karbürler, homojen karbür dağılımı ve çok ince tane yapısı şeklinde sıralanabilir. Toz metalurjik malzemelerde karbürler son derece ince ve homojen dağılmıştır, buna karşın geleneksel yöntemlerle üretilen malzemelerin karbürleri iri ve dağılımı homojen değildir. Bu avantajları sayesinde toz metalurjik malzemeler geleneksel malzemelere kıyasla çatlama ve dökülme riski olmadan 2 -3 HRc daha yüksek sertlikte kullanılabilir. Aynı koşullarda çalışmış toz metalurjik çelikte kesici köşelerde aşınma daha azdır ve malzemede atmalar yoktur.

Toz metalurjik malzemeler daha çok karmaşık şekilli, zor koşullardaki uygulamalarda kullanılırlar. Ayrıca yüksek ömür ve yüksek ürün kalitesi beklenen kalıplarda bu malzemeler birim ürün başına düşen maliyetleri düşürdükleri için tercih edilirler.
designed by GokturkMedya.com Tüm Hakları Yükselen Çelik A.Ş.'ye aittir.